olejek różany do twarzy
Olejki do twarzy

Olejek różany do twarzy

Olejek wytwarzany z płatków kwiatu róży jest jednym z najcenniejszych olejków eterycznych na świecie. Cechuje się on nie tylko pięknym aromatem, ale także niezwykłymi właściwościami, dzięki którym wspaniale pielęgnuje cerę.

Właściwości olejku różanego

Olejek różany do twarzy najczęściej pozyskiwany jest z płatków róży damasceńskiej, uprawianej głównie w Bułgarii. Może on być stosowany bezpośrednio do pielęgnacji cery, ale jest także wykorzystywany jako dodatek do różnych kosmetyków. Olejek ten jest jednym z najcenniejszych na świecie, a jego dobroczynne właściwości sprawiają, że może być stosowany do wszystkich typów cery, również suchej czy też wrażliwej. Jako produkt do pielęgnacji skóry, olejek różany wykazuje działanie:

  • przeciwzapalne;
  • antyseptyczne;
  • nawilżające;
  • odżywcze;
  • kojące.

Ponadto olejek różany do twarzy uszczelnia naczynia krwionośne, pomaga łagodzić podrażnienia oraz ma działanie pielęgnacyjne na skórę uszkodzoną oparzeniami, także słonecznymi. Dodatkowym atutem olejku jest jego relaksujący zapach, który poprawia nastrój i stanowi przyjemny dodatek podczas pielęgnacji.

Olejek różany do pielęgnacji twarzy

Dobroczynny olejek różany do twarzy nadaje się do każdego typu cery. Z pewnością docenią go osoby posiadające suchą skórę, gdyż olejek ten zapewnia doskonałe nawilżenie i odżywienie. Przywraca on także skórze elastyczność, dzięki czemu staje się ona bardziej miękka i odmłodzona. A dzięki swoim kojącym właściwościom, olejek różany pomaga łagodzić podrażnienia, dlatego jest odpowiedni nawet do skóry wrażliwej.

Także osoby posiadającą cerę mieszaną czy tłustą mogą stosować olejek różany do twarzy, ponieważ wykazuje on działanie pomocne w leczeniu niedoskonałości. Nakładany na zmiany trądzikowe niweluje je, a poza tym reguluje pracę gruczołów łojowych. Olejek różany do twarzy to uniwersalny produkt, który przywraca piękno cery i dba o jej zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *