Bez kategorii

Co daje olejowanie włosów olejem słonecznikowym?

Olej słonecznikowy zna prawie każdy, znakomita większość ma go też w swojej kuchni. Mało kto jednak wie, jak zbawienny wpływ olej ten może mieć na włosy. Co daje olejowanie włosów olejem słonecznikowym?

Olej słonecznikowy na włosy, dlaczego warto?

Olej słonecznikowy, wydawać by się mogło, że to całkiem niepozorny produkt, który zazwyczaj spotkać można w szafkach kuchennych. A gdyby tak przenieść olej ze słonecznika z kuchni do łazienki? Olej ten może mieć zbawienny wpływ na włosy, zwłaszcza te w słabszej kondycji, zniszczone, rozdwajające się, pozbawione blasku i łamliwe. Zabieg olejowania włosów jest doskonale znany wielu kobietom, coraz częściej decydują się na jego wykonywanie również mężczyźni. Dlaczego olejowanie włosów jest tak popularne? Zabieg ten można z powodzeniem wykonać w domowym, zaciszu, przy pomocy tanich i łatwo dostępnych produktów, z których większość można znaleźć w każdej chwili w domu. Olejowanie jest również bardzo proste, przez co każdy może podjąć się jego wykonania i oczekiwać pozytywnych rezultatów. Olejowanie włosów jest jednak zabiegiem, który realne efekty może przynieść przy systematycznym stosowaniu, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na poprawę kondycji włosów. Do olejowania włosów często wybieramy egzotyczne, drogie i trudno dostępne olejki. Tymczasem wartościowy produkt, jaki idealnie sprawdzi się przy olejowaniu włosów, większość z nas ma w domu, kto nie ma, powinien zaś niezwłocznie zakupić. Dobrej jakości, naturalny, zimno tłoczony i nierafinowany olej słonecznikowy to bogactwo składników odżywczych, które zregenerują skórę i włosy. Dlaczego warto kłaść olej słonecznikowy na włosy?

  • dogłębnie nawilża włosy
  • wygładza powierzchnię włosa
  • zapobiega rozdwajaniu się końcówek
  • redukuje problem łamliwych włosów
  • przywraca kosmykom sprężystość, ułatwia rozczesywanie
  • przywraca blask i połysk
  • pomaga uzyskać efekt tafli na włosach.

Warto pamiętać, że olej słonecznikowy do pielęgnacji włosów musi być produktem dobrej jakości. Tani olej z marketu zdecydowanie odpada. Olej słonecznikowy powinien być tłoczony na zimno i nierafinowany, a słoneczniki do jego produkcji, najlepiej, by pochodziły z naturalnych upraw. Taki olej należy przechowywać w butelkach z ciemnego szkła, w lodówce. 

Jak olejować włosy olejem słonecznikowym?

Jak przeprowadzić zabieg olejowania włosów przy pomocy oleju słonecznikowego? Olejowanie można wykonać na kilka sposobów, należą do nich:

  • olejowanie na suche włosy
  • olejowanie na wilgotne włosy
  • olejowanie na podkład

Najprostszym sposobem jest olejowanie włosów na sucho. Niewielką ilość oleju słonecznikowego należy wówczas wetrzeć w kosmyki i skórę głowy, po upływie określonego czasu zmyć. Podobna sytuacja jest w przypadku olejowania włosów na mokro, z tym że kosmyki należy wcześniej zwilżyć. Olejowanie na podkład jest podobne do olejowania na mokro jednak, zamiast zwilżyć włosy zwykłą wodą, zwilżamy je wybranym podkładem. Wśród podkładów najchętniej wybieranych do olejowania, często wymienia się produkty, takie jak: woda różana, żel aloesowy, miód lub woda z cukrem. Wiele osób rezygnuje z zabiegu olejowania, ze strachu przed problemami ze zmyciem oleju. Wbrew obawom olej z włosów można zbyć bardzo łatwo, wystarczy zrobić to prawidłową metodą. W pokryte olejem kosmyki należy wetrzeć odżywkę na bazie silikonów, olej ulegnie wówczas zemulgowaniu. Dopiero po wstępnym myciu włosów odżywką można przystąpić do oczyszczenia włosów przy pomocy szamponu, pielęgnację warto zamknąć ulubioną maską i kosmetykiem zabezpieczającym końcówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *