Bez kategorii

Skuteczne metody na łysienie i wypadanie włosów – osocze bogatopłytkowe

Łysienie jest problemem, który dotyczy wielu kobiet i mężczyzn na całym świecie. Podobnie w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Niestety ze względu na prowadzony tryb życia, problemy te pojawiają się coraz częściej. 

Jeśli chodzi o zabiegi, takie jak osocze bogatopłytkowe, Kraków umożliwia skorzystanie z usług doświadczonego lekarza dermatologa trychologa. Poznaj przyczyny łysienia i nadmiernego wypadania włosów oraz sposobów na to, aby poradzić sobie z tym przykrym problemem wielu z nas. Wskazane metody pozwolą na poradzenie sobie z jednym z najczęściej wymienianych kompleksów oraz przywrócą wiarę w siebie. 

Osocze bogatopłytkowe Kraków – na czym polega? 

Do najczęstszych przyczyn nadmiernego łysienia i wypadania włosów, warto zwrócić uwagę na: stres, przyjmowanie niektórych leków, nieodpowiednie system żywienia, zaburzenia hormonalne, a nawet ciąża i laktacja. Zabieg, jakim jest mezoterapia polega na wprowadzenia w skórę głowy osocza bogatopłytkowego za pomocą iniekcji. Sam proces nakłucia skóry głowy pobudza procesy regeneracyjne, odżywia skórę oraz poprawia jej ukrwienie. 

Dodatkowo podanie osocza bogatopłytkowego, jakie jest wcześniej pobierane z krwi pacjenta, pozwala na silną stymulację mechanizmów regeneracyjnych. Dzięki temu trycholog doprowadza do wzrostu włosów wraz z odżywieniem cebulek. Zabieg ten nie jest inwazyjny i pozostaje w pełni bezpieczny. Zastanawiasz się nad skorzystaniem z zabiegów, takich jak osocze bogatopłytkowe? Kraków to idealne miejsce, które możesz się tym zająć. 

Karboksyterapia skóry głowy – na czym polega? 

Zabieg, jakim jest karboksyterapia skóry głowy to rozwiązanie, które polega na podawaniu w głąb skóry medycznego dwutlenku węgla za pomocą iniekcji. W ten sposób trycholog doprowadza do stymulacji tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Oprócz tego metoda intensywnie pobudza metabolizm i poprawia elastyczność skóry. 

Dzięki temu karboksyterapia skóry głowy to proces, który doprowadza do intensywnego odżywienia mieszków włosowych i cebulek oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych. Powyższa metoda, która jest wykorzystywana w przypadku łysienia lub nadmiernego wypadania włosów, jest mało inwazyjna i w pełni bezpieczna. 

W jaki sposób wybrać metodę leczenia łysienia i wypadania włosów? 

Podczas wyboru odpowiedniej metody leczenia wypadania włosów i łysienia, należy pamiętać o tym, że jedyna uniwersalna, a zarazem skuteczna metoda nie istnieje. Trycholodzy rekomendują terapię skojarzeniową, uznawaną za najbardziej korzystną i przynoszącą odpowiednie efekty ze względu na wykorzystanie odmiennych mechanizmów działania. 

Na samym początku jednak, niezbędne pozostaje wykonanie badań diagnostycznych, w tym trichogram. W ten sposób uzyskasz ocenę stanu włosów pod mikroskopem, a także przeprowadzisz laboratoryjne badania krwi. Wówczas sprawdzisz poziom ferrytyny, żelaza i hormonów. Odpowiednia strategia leczenia powinna zostać ustalona indywidualnie, w zależności od przyczyny łysienia lub nadmiernego wypadania włosów, stopnia zaawansowania problemu oraz indywidualnych oczekiwań pacjenta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *