Bez kategorii

Kreatyna: efekty na włosy

Natura dokładnie wie, co robi, dając komuś taki a nie inny kolor włosów, czy wygląd. Niestety, bardzo dużo kobiet nie jest jednak zadowolonych ze swojej fryzury. Panie o bujnych lokach marzą o prostych jak druty kosmykach, z kolei te, które właśnie takie mają, codziennie sięgają po lokówkę. Branża kosmetyczna wychodzi na przeciw tym różnym potrzebom – powstają coraz to nowsze technologie prostowania czy ondulacji włosów. Jedną z bardzo ostatnim czasy popularnych jest keratynowe prostowanie włosów.

Czym jest prostowanie włosów za pomocą keratyny?

Zabieg keratynowego prostowania włosów w Opolu, Wrocławiu, Warszawie czy każdym innym mieście polega na wtłoczeniu w łuski włosa keratyny. Keratyna stanowi naturalny budulec włosa. Kiedy jej brakuje, włosy zaczynają się kręcić. Co ciekawe, zabieg keratynowego prostowania włosów nie jest przeznaczony jedynie dla osób z burzą loków na głowie. Bardzo często do salonów przychodzą panie, których problemem są po prostu puszące się włosy. To zdecydowanie zabieg dla nich. Niesamowicie wygładza włosy i sprawia, że lśnią one jak tafla wody.

Keratynowe prostowanie włosów – pielęgnacja po zabiegu

Sam zabieg prostowania włosów przy pomocy keratyny nie trwa długo. Warto oczywiście wykonywać go u fryzjera, a nie samodzielnie w domu. Jednak na tym nie kończy się cały proces. Bardzo duże znaczenie ma również odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. Warto kupić w salonie fryzjerskim odpowiedni szampon i odżywkę, przeznaczoną do włosów prostowanych za pomocą keratyny. Minimum przez 24 godziny od wykonania zabiegu, nie wolno włosów czesać, dotykać, czy wiązać. Efekt utrzymuje się do dwóch miesięcy i po tym czasie należy go odświeżyć. Należy zaprzestać stosowania prostownicy i innych urządzeń stylizujących na ciepło. Po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu można natomiast farbować włosy – nie ma ku temu przeciwwskazań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *