Bez kategorii

Pielęgniarka w domu

Już od jakiegoś czasu widać wyraźnie rosnący u Polaków trend zainteresowania usługami mobilnych pielęgniarek. Z różnych względów pacjenci nie są w stanie dotrzeć do gabinetu lekarskiego, wówczas dobre rozwiązanie stanowi możliwość wezwania profesjonalistki do domu bądź innego wskazanego miejsca – choćby biura. Spektrum świadczonych przez nie usług jest niezwykle rozpięte. Przedstawmy więc przynajmniej najpopularniejsze z nich.

Usługi mobilnych pielęgniarek

Nieraz my lub ktoś z naszych bliskich jest zbyt chory, by mógł udać się do placówki służby zdrowia. Wtedy sięgamy po telefon i umawiamy się na wizytę pielęgniarki w naszym domu. Czynimy tak również wtedy, gdy chcemy zyskać na czasie, a nie stać w niekończącej się kolejce do izby przyjęć. Wówczas potrzebujemy pomocy medycznej o bardzo rożnym charakterze. Nieraz świadczone usługi pielęgniarskie w domu u pacjenta są poważniejsze i trwają dłużej (choćby cewnikowanie pęcherza moczowego, pielęgnacja stomii itd), innym razem przebiegają szybciej i należą raczej do tych rutynowych zabiegów. Najczęściej zwracamy się z prośbą o wykonanie zastrzyku. Lek podany dożylnie momentalnie poprzez krew rozprowadza się w naszym organizmie. Stąd też popularność i skuteczność tego rodzaju zabiegu. Poza tym przybyła specjalistka założy choremu opatrunek lub, sięgając do medycyny określanej jako alternatywna, położy bańki, które – jak niektórzy twierdzą – pozwalają zwalczyć infekcje i rozmaite stany zapalne. Pacjentom o ograniczonej sprawności ruchowej pielęgniarki wykonują świadczenia pielęgnacyjne, troszcząc się o ich higienę i dobre samopoczucie. Nieraz wizyta ma naturę konsultacji, choćby w zakresie dietetyki medycznej.

Wlewy witaminowe

Kiedy kuracjusz nie może przez krótszy bądź dłuższy czas przyjmować pożywienie i płynów w sposób tradycyjny, czyli przy pełnym udziale układu pokarmowego, wtedy robi mu się wlewy dożylne. Gospodarka mineralna, witaminowa, elektrolitowa itd. człowieka zostaje przynajmniej w minimalnym stopniu zachowana, kiedy substancje odżywcze są pobierane z kroplówki.

Przy czym warto dodać, że z tego zabiegu korzystają także osoby zdrowe, w tym bardzo aktywne i wyczynowi sportowcy. Jako że muszą absorbować więcej cennych składników niż pozostali, często decydują się przyjąć wlewy witaminowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *