Bez kategorii

Pielęgniarka w domu

Już od jakiegoś czasu widać wyraźnie rosnący u Polaków trend zainteresowania usługami mobilnych pielęgniarek. Z różnych względów pacjenci nie są w stanie dotrzeć do gabinetu lekarskiego, wówczas dobre rozwiązanie stanowi możliwość wezwania profesjonalistki do domu bądź innego wskazanego miejsca – choćby biura. Spektrum świadczonych przez nie usług jest niezwykle rozpięte. Przedstawmy więc przynajmniej najpopularniejsze z nich.

Usługi mobilnych pielęgniarek

Nieraz my lub ktoś z naszych bliskich jest zbyt chory, by mógł udać się do placówki służby zdrowia. Wtedy sięgamy po telefon i umawiamy się na wizytę pielęgniarki w naszym domu. Czynimy tak również wtedy, gdy chcemy zyskać na czasie, a nie stać w niekończącej się kolejce do izby przyjęć. Wówczas potrzebujemy pomocy medycznej o bardzo rożnym charakterze. Nieraz świadczone usługi pielęgniarskie w domu u pacjenta są poważniejsze i trwają dłużej (choćby cewnikowanie pęcherza moczowego, pielęgnacja stomii itd), innym razem przebiegają szybciej i należą raczej do tych rutynowych zabiegów. Najczęściej zwracamy się z prośbą o wykonanie zastrzyku. Lek podany dożylnie momentalnie poprzez krew rozprowadza się w naszym organizmie. Stąd też popularność i skuteczność tego rodzaju zabiegu. Poza tym przybyła specjalistka założy choremu opatrunek lub, sięgając do medycyny określanej jako alternatywna, położy bańki, które – jak niektórzy twierdzą – pozwalają zwalczyć infekcje i rozmaite stany zapalne. Pacjentom o ograniczonej sprawności ruchowej pielęgniarki wykonują świadczenia pielęgnacyjne, troszcząc się o ich higienę i dobre samopoczucie. Nieraz wizyta ma naturę konsultacji, choćby w zakresie dietetyki medycznej.

Wlewy witaminowe

Kiedy kuracjusz nie może przez krótszy bądź dłuższy czas przyjmować pożywienie i płynów w sposób tradycyjny, czyli przy pełnym udziale układu pokarmowego, wtedy robi mu się wlewy dożylne. Gospodarka mineralna, witaminowa, elektrolitowa itd. człowieka zostaje przynajmniej w minimalnym stopniu zachowana, kiedy substancje odżywcze są pobierane z kroplówki.

Przy czym warto dodać, że z tego zabiegu korzystają także osoby zdrowe, w tym bardzo aktywne i wyczynowi sportowcy. Jako że muszą absorbować więcej cennych składników niż pozostali, często decydują się przyjąć wlewy witaminowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *