Bez kategorii

Paznokcie hybrydowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Na hybrydowy manicure decyduje się coraz więcej kobiet. Dzięki tej metodzie stylizacji, paznokcie są zadbane i piękne, a także odporne. Efekt utrzymuje się aż około 3-4 tygodni. Sprawdź, co musisz wiedzieć o hybrydzie, by poprawnie wykonywać ją samodzielnie w domu.

Manicure hybrydowy w domu – skompletuj wyposażenie

Jeżeli uczyć się wykonywać paznokcie hybrydowe, zacznij od skompletowania niezbędnych akcesoriów. Podstawę stanowią oczywiście lakiery hybrydowe, ale na początek wystarczy kilka podstawowych kolorów.

Poza tym niezbędna będzie dobra baza oraz top, patyczek do odsuwania skórek, pilniczki i bloczki polerskie, cleaner do odtłuszczania powierzchni paznokcia, waciki bezpyłowe, lampa do utwardzenia lakieru, a także preparaty i akcesoria niezbędne do usuwania hybrydy. Z czasem dokupisz mocniejszą lampę LED-ową oraz wielozadaniową i nowoczesną frezarkę.

Nakładanie hybrydy w warunkach domowych

Zabieg nakładania hybrydy obejmuje kilka etapów. Najpierw trzeba przygotować płytkę paznokci, spiłować je i zmatowić bloczkiem polerskim, a także szczoteczką usunąć pył. Z kolei polerka do paznokci służy do matowienia paznokci, wygładza je oraz nadaje błysk.

Następnie czas na użycie odtłuszczacza i nałożenie bazy, a potem pierwszej warstwy lakieru oraz utwardzenie ich po kolei w lampie. Następnie należy zaaplikować drugą warstwę lakieru hybrydowego i ponownie utwardzić. Na koniec całość zabezpieczamy cienką warstwą topu.

Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne?

Krążą mity, że lakiery hybrydowe niszczą paznokcie. Warto wiedzieć, że bardzo ważna jest technika i staranne wykonanie całego manicure krok po kroku. Źle wykonana hybryda faktycznie może niszczyć paznokcie, dlatego nie należy pomijać żadnego etapu.

Konieczne jest staranne zdjęcie poprzedniej stylizacji, a także używane markowych produktów, by nie narazić płytek na uszkodzenia. Jedynie markowe lakiery hybrydowe będą dobrym wyborem. Kompletując całe wyposażenie – jak baza, odtłuszczacz czy polerka do paznokci – zwróć uwagę na ich wykonanie oraz jakość. 

Poza tym nie każda kobieta powinna decydować się na manicure hybrydowy. Jeśli masz m.in. zmiany grzybicze, zrezygnuj z tego zbiegu. Hybryda może nasilić niepożądane objawy, dlatego najpierw wylecz infekcję.

Jeśli z kolei Twoim problemem są kruche, cienkie i zniszczone paznokcie, najpierw zadbaj o ich regenerację. Dobrym wyborem będzie też nałożenie najpierw bazy kauczukowej, która wzmocni słabą płytkę. Dopiero na nią nałóż lakiery hybrydowe i stwórz wymarzoną stylizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *