Bez kategorii

Czym odznacza się dobry dentysta?

Wielu absolwentów uczelni medycznych tkwi w błędnym przekonaniu, że dentysta w pracy potrzebuje jedynie specjalistycznej wiedzy, odpowiednich narzędzi i doświadczenia. Może byłoby tak, gdyby pracował on z samymi zębami, jednak nie można zapomnieć, że stomatologia to przede wszystkim praca z ludźmi oparta na zaufaniu, komunikacji z pacjentem, jak i wielu innych czynnikach. Dlatego dentysta powinien wykazywać kilka cech pożądanych przez każdego pacjenta.

Empatyczne podejście i zrozumienie pacjenta

Wizyty u dentysty potrafią być przerażające i stresujące, zwłaszcza dla młodych pacjentów. Dlatego stomatolog powinien ułatwiać każdemu pacjentowi leczenie poprzez sympatyczne i życzliwe podejście, informowanie go o szczegółach każdego zabiegu, zapewnianie mu poczucia bezpieczeństwa i dodawanie mu otuchy, a czasami nawet wykazywanie się poczuciem humoru. Samopoczucie osób odwiedzających gabinet stomatologiczny jest niezwykle ważne, a jego poprawa umili pracę zarówno pacjentowi, jak i dentyście.

Chęć samorozwoju i poszerzania swoich kompetencji

Stomatologia z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej, a w gabinetach dentystycznych z roku na rok stosuje się nowsze i skuteczniejsze metody leczenia. Dlatego też pacjenci zniechęcają się widząc klasyczne, często nawet odradzane sposoby plombowania zębów lub ich usuwania. Sprawia to, że każdy stomatolog, który chce pozyskać wielu pacjentów musi regularnie chodzić na wszelkiego rodzaju szkolenia i kursy oraz interesować się nowinkami świata stomatologicznego.

Umiejętność zarządzania czasem

Nie od dziś wiadomo, że każdy dobry dentysta ma napięty grafik i musi dotrzymywać wielu terminów. Wydaje się to być nieuniknione w tym zawodzie, ale mimo to zwykli pacjenci mało kiedy przejmują się perspektywą zapracowanego lekarza i zniechęcają się długimi kolejkami. Dlatego dentysta powinien potrafić dołożyć wszelkich starań, aby pacjenci musieli czekać jak najkrócej na wizytę, co przełoży się na ich zadowolenie z wykonywanych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *