Olejki CBD

Olej konopny na depresję

Coraz szybsze tempo życia. Parcie na sukces. Wzrost wymagań. Nieustanne zmiany otoczenia, które wymuszają ciągły rozwój. Presja. Nadmierny stres. Konieczność izolacji społecznej. To części składowe współczesności, które bezpośrednio przekładają się na prawdziwą epidemię groźnej choroby cywilizacyjnej, jaką jest depresja. Jak sobie z nią radzić?

Rozpoznanie epizodu depresyjnego

Należy mieć pełną świadomość objawów. To przede wszystkim dotkliwy smutek. Obojętność. Utrata chęci do życia. Drastyczny spadek energii. Zaburzenia koncentracji. Bezsenność. Uczucie bezcelowości robienia czegokolwiek. Każdy z tych symptomów jest poważnym sygnałem ostrzegawczym.

Depresja może dotknąć każdego, również dzieci i osoby starsze. Zaniedbana będzie się pogłębiać i narażać chorego na coraz większe cierpienie. Nieleczona często prowadzi do samobójstwa. Dlatego tak ważne jest to, by odpowiednio reagować, gdy tylko rozpozna się pierwsze objawy. Mogą one pojawić się zupełnie bez powodu lub w następstwie trudnych doświadczeń, takich jak śmierć bliskiej osoby, rozpad związku czy poważne pogorszenie stanu zdrowia, np. zdiagnozowanie choroby nowotworowej.

Olej konopny na depresję – pomocny?

Naukowcy odkryli, że kannabidiol (CBD), który występuje w konopiach reguluje samopoczucie, apetyt oraz sen. Przy czym jest to substancja naturalna, nie powodująca skutków ubocznych. Niekiedy może wywoływać jedynie uczucie zmęczenia, jednak tylko w przypadku przyjmowania zbyt dużych dawek. Standardowo zakłada się, że optymalna ilość na początek to 2-3 mg co 6 godzin. Każdy przypadek jest jednak inny, dlatego należy wziąć poprawkę na masę ciała oraz natężenie dolegliwości.

W walce z depresją ogromne znaczenia ma również zdrowa dieta.

Olej konopny łagodzi objawy depresji, a z czasem jest w stanie całkowicie je wyeliminować. Uspokaja, pomaga radzić sobie ze stresem. Uwalnia od napięć i lęków. Poprawia nastrój. Przywraca chęć do życia. W przeciwieństwie do antydepresantów, które zaczynają działać dopiero po kilku tygodniach, przynosi ulgę od razu. Jest szczególnie użyteczny w radzeniu sobie z depresją lekoodporną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *