olejek na zatoki
Bez kategorii

Jaki olejek na zatoki?

Ból zatok to nawracająca i uciążliwa przypadłość, której nie tak prosto się pozbyć. Można jednak ją skutecznie wyeliminować, trzeba niemniej robić to w sposób ostrożny i przemyślany, bo tylko wtedy przynosi to oczekiwane efekty.

Olejek eukaliptusowy na zatoki

Najkorzystniejsze działanie ma olejek eukaliptusowy. Nie dość, że ogranicza on wydzielanie śluzu w zatokach, to jeszcze doskonale je rozgrzewa, łagodzi ból i przyjemnie pachnie. Jeżeli ktoś nie przepada za wonią eukaliptusa, to również wiele dobrego dla zatok może zrobić olejek sosnowy. Ma on działanie przeciwzakaźne, przeciwbólowe i mocno rozgrzewające. I co równie ciekawe doskonale łączy się z innymi olejkami, tworząc bardzo przyjemną nutkę zapachową.

Jak przygotować się do inhalacji zatok?

Bardzo prosto. Wystarczy do miski z gorącą wodą wlać kilka kropel olejku i pochylić głowę nad tym wywarem i zakryć ją ręcznikiem. Opary olejku sosnowego lub eukaliptusowego należy wdychać bardzo powoli i starannie, bo dzięki temu oczyszczą się nasze drogi oddechowe, nos, gardło i zatoki. Przy czym w trakcie inhalacji warto mieć zamknięte oczy, by niechcący nie podrażnić sobie spojówek.

Dlaczego naturalne olejki na zatoki są lepsze od lekarstw?

Po pierwsze, bo nie podrażniają żołądka. Po drugie, gdyż wyciszają i uspakajają. Taki olejek eukaliptusowy to sama przyjemność, a do tego sposób, by górne infekcje dróg oddechowych odeszły w niepamięć. Olejek sosnowy z kolei wywołuje wrażenie, iż jest się na łonie natury i choćby jedynie z tego powodu jest godny polecenia. W końcu poczuć las w środku zimy to dopiero coś.

Kiedy stosować olejki na zatoki?

Najlepiej w okresie jesienno- zimowym, bo wtedy jest urodzaj na katar i zapalenie zatok przynosowych. Wywołane to jest niekorzystną aurą i brakiem promieni słonecznych. Przy czym nie zaszkodzi korzystać z olejków przez cały rok. W końcu jak mówi stare przysłowie, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z eranatura.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *