jaki olejek na ból ucha?
Olejki eteryczne

Jaki olejek na ból ucha?

Często zdarza się, że zaczyna nas z różnych powodów boleć ucho. Jest to problem, który z całą pewnością może nam uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Na szczęście istnieje wiele domowych metod, przy pomocy których można w bardzo dobry sposób poradzić sobie z bólem ucha. Warto je poznać.

Olejek lawendowy

Wiele osób zastanawia się, jaki olejek na ból ucha wybrać. Wśród najbardziej popularnych produktów przeznaczonych między innymi na tego rodzaju dolegliwości można wyróżnić olejek lawendowy. W tym celu należy wmasować w okolicę obok ucha niewielką ilość oleju wraz z jedną lub dwoma kroplami olejku lawendowego. Posiada on fantastyczne właściwości, dzięki którym z całą pewnością zostaną zmniejszone wszystkie dolegliwości bólowe.

Lawenda jest substancją, która w bardzo dobry i skuteczny sposób łagodzi ból, dlatego warto ją zastosować przy tego rodzaju problemach. Zastosowanie tego rodzaju olejku sprawia także, że naczynia krwionośne zostają rozszerzone, co dodatkowo może zmniejszać wszystkie pojawiające się stany bólowe w uszach.

Olejek kamforowy

Kolejnym fantastycznym produktem, który w znaczący sposób może wspomóc niwelowanie dolegliwości bólowych w zakresie ucha jest olejek kamforowy. Podobnie jak lawenda, ma on fantastyczne właściwości, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie poziomu odczuwalnego bólu. Można go z powodzeniem stosować podczas występowania różnego rodzaju stanów zapalnych w obrębie uszu, a także do ich czyszczenia. Olejek kamforowy jest olejkiem eterycznym, który przede wszystkim posiada szerokie działanie rozgrzewające, ale także rozkurczające.

Działa on przeciwbólowo, a także ma właściwości dezynfekujące oraz odkażające, co jest bardzo istotne w przypadku występowania różnego rodzaju stanów zapalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *