jaki olejek na komary?
Olejki eteryczne

Jaki olejek na komary wybrać?

Jaki olejek na komary wybrać to pytanie zadaje sobie bardzo duża grupa ludzi, kiedy nadchodzi okres letni. Bez wątpienia są one bowiem bardzo uciążliwe i nie możemy się od nich opędzić, co powoduje frustrację, a także zostawia bardzo swędzące ślady na skórze, które nie wyglądają estetycznie. Oczywiście możemy zdecydować się na leki dostępne w aptece, a także w sklepach z tego rodzaju środkami, jednak można skorzystać z bardziej naturalnych sposobów do walki z komarami, które również są bardzo skuteczne i przede wszystkim w pełni naturalne. Dzięki temu mamy gwarancję, że nie spowodują niekorzystnych efektów ubocznych, które mogłyby się okazać bardzo uciążliwe. Możemy więc zorientować się, który olejek będzie najbardziej skuteczny.

Jakie olejki na komary?

Przede wszystkim, jeśli chodzi o walkę z komarami, to najlepiej sprawdzą się środki na komary o zapachu cytrusowym. Plusem jest też to, że jest to zapach bardzo przyjemny dla człowieka, jednak owady go bardzo nie lubią. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku olejek eukaliptusowy, a także ten goździkowy. Jego przyjemna woń będzie bardzo korzystnie wpływać na człowieka i dodaje on energii. Jednak owady nie bardzo lubią ów zapach i dzięki temu w sposób przyjemny, możemy się ich łatwo pozbyć. Tym bardziej, że każdy z olejków starsza na o wiele dłużej, jak leki i można go używać zdecydowanie częściej. Olejki można ponadto stosować na dwa sposoby, a mianowicie bezpośrednio na skórę, a także rozpylać w powietrzu.

Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i upodobań konkretnej osoby, jednak w przeciwieństwie do innych środków to możemy być pewni, że przede wszystkim nie będziemy musieli obawiać się o skutki uboczne, a także o to, że dostaniemy uczulenie od popularnych olejków. Warto wiec wypróbować przede wszystkim olejki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *