olejek z drzewa herbacianego na katar
Olejki eteryczne

Olejek z drzewa herbacianego na katar

Próbujemy różnych środków i metod, aby szybko się zregenerować podczas przeziębienia. Obok lekarstw przepisywanych przez lekarzy, chętnie stosujemy alternatywne rozwiązania. Do takich właśnie zalicza się wykorzystanie w walce z katarem olejku z drzewa herbacianego.

Zielone złoto i walka z katarem

Mikstury pozyskiwane z drzewa herbacianego, które rośnie w Australii nazywane są “zielonym złotem”. Wynika to zapewne z jej dobroczynnego wpływu na zdrowie i urodę człowieka. Z liści owej rośliny wytwarza się olejek, który znajduje szerokie zastosowanie przy różnego rodzaju dolegliwościach. Pisaliśmy już o tym, jak olejek z drzewa herbacianego może pomóc na trądzik, tym razem skupimy się na nieco innym zagadnieniem. Aktualnie żywo interesuje nas to, czy specyfik ten przydaje się również podczas zmagań z przeziębieniem, a w szczególności – katarem.

Olejek pochodzący z drzewa herbacianego zawiera wiele cennych składników aktywnych. Wiele z nich mają działanie przeciwzapalne, antytoksyczne. Stosowanie olejku pomaga więc zwalczyć dolegliwości układu odpornościowego. Do takich zalicza się między innymi przeziębienie oraz tak przykre objawy jak kaszel czy katar. Na szczęście są metody, aby im przeciwdziałać.

Jedną z nich jest aromaterapia. W przypadku przeziębienia poleca się rozmaite olejki eteryczne, my ze swej strony rekomendujemy na katar aromaterapię z użyciem olejków z drzewa herbacianego.

OK, ale jak rozpocząć tę domową kurację?

Potrzebujemy więc miski, rzeczonego oleju, gorącej wody oraz szmatki, bawełnianej bądź lnianej. Kiedy już skompletujemy rekwizyty, przystępujemy do dzieła. Parującą wodę nalewamy do miski i wkraplamy do niej kilka kropli olejku (w kontakcie z ciepłą wodą wzmacnia się jego działanie). Przykrywamy naczynie cienką tkaniną i możemy zacząć wdychanie.

Wciągamy aromat nosem, aby wydobyć z ust. Siadamy do tego do trzech razy dziennie – aż wreszcie nasze drogi oddechowe się oczyszczą, a my przestaniemy się uskarżać na katar. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *