olejek z drzewa herbacianego zastosowanie
Olejki eteryczne

Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie

Olejek z drzewa herbacianego bywa nazywany “zielonym złotem”. Czemu “zielonym” łatwo się domyślić, w końcu wytwarzany jest z rośliny. Natomiast określenie “złoty” mówi nam, z jak cenną substancją mamy do czynienia. Okazuje się bowiem, że znajduje szerokie zastosowanie, zresztą nie tylko w medycynie czy kosmetologii, o czym zresztą także wspomnimy w tym tekście.

Na co stosować olejek z drzewa herbacianego?

Najpierw może powiedzmy sobie co nieco o samym olejku. Nikt chyba się nie zdziwi – jeśli napiszemy, że otrzymuje się go z drzewa herbacianego. Natomiast dla wielu może stanowić zagadkę, skąd się wywodzi. Otóż pochodzi z Australii i to właśnie mieszkańcy tego odległego kontynentu nadali olejkowi nazwę “zielonego złota”. Już o od dawna stosowali go na rozmaite dolegliwości. Liście owego drzewa kładli na trudno gojące się rany, aby przyspieszyć proces rekonwalescencji. Dzisiaj wprawdzie nie używamy samych liści, lecz wytłoczony z nich olejek, niemniej i my korzystamy z zalet drzewa herbacianego.

Oto, kiedy warto sięgnąć po ten olejek eteryczny:

Łupież i łamliwe włosy

Wspomnijmy najpierw, że nie należy stosować olejku eterycznego w formie skondensowanej, lecz uprzednio rozcieńczyć go w wodzie lub innym specyfiku.

Jeśli chcesz mieć zdrowe, mocne i lśniące włosy warto skorzystać z szamponów, które zawierają olejek z drzewa herbacianego. Mikstura ta nada im połysku, przyspieszy regenerację uszkodzonej struktury włosa, a przy okazji pomoże zwalczyć dolegliwości skórne głowy.

Skóra

Olejek ma właściwości nawilżające, pomagając zregenerować cerę oraz odzyskać skórze elastyczność. Dzięki temu procesy starzenia się ulegają zahamowaniu. Poprzez to zmarszczki stają się bardziej subtelne, a skóra nabiera jędrności i zdrowego kolorytu.

Jama ustna

Olejek z drzewa herbacianego przynosi ulgę podrażnionym dziąsłom i przyspiesza regenerację dolegliwości pojawiających się w obrębie jamy ustnej. Jako olejek eteryczny niweluje również przykre skutki nieświeżego oddechu – zauważa stomatolog z Opola.

Zakwasy

Ostro potrenowaliśmy i obecnie zmagamy się z zakwasami? Tak też się zdarza, ale jest na to sposób. Otóż olejek z drzewa herbacianego może sprawić, że szybciej staniemy na nogi, znowu stając się w pełni sprawni.

Poza tym olejek może się przydać podczas zmagania z grzybicą, w końcu ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzakaźne.

Zastosowanie w domu

Okazuje się, że to nie wszystko, gdyż olejek en przydaje się również przy utrzymywaniu czystości w domu, odkazimy nim na przykład szczoteczki do zębów albo inne przedmioty szczególnie narażone na ataki zarazków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *